Wydział Rzeźby serdecznie zaprasza na Wybrzeże Kościuszkowskie gdzie na parterze Pracownia Rzeźby prowadzona przez dr. Andrzeja Kokoszę zorganizowała wspólnie z Pracownią prof. Romana Pietrzaka wystawy, a na II piętrze w Galerii Punkty trwa wystawa „Rzeźba w porcelanie porcelana w rzeźbie”.

NOC MUZEÓW - WYDZIAŁ RZEŹBY - Wybrzeże Kościuszkowskie 37

Poza dziełami wystawionymi w przestrzeni wspólnej serdecznie zapraszamy do zwiedzania pracowni rzeźbiarskich na parterze, gdzie proces tworzenia można podejrzeć od zalążka aż po ostateczny efekt.

Serdecznie zapraszamy na:

• Prezentację wybranych projektów: rzeźbiarskich, instalacyjnych i videoinstalacyjnych, realizowanych w Pracowni Rzeźby prof. Andrzeja Sołygi i dr. Andrzeja Kokoszy

kurator: dr Andrzej Kokosza

Wydział Rzeźby: Pracowni Rzeźby prof. Andrzeja Sołygi i dr. Andrzeja Kokoszy, Parter, Pracownia 00.4 i hol główny

17.00 – 21.00

• Prezentację działań rzeźbiarskich i instalacyjnych, łączących różnorodne techniki na wystawie „Rzeźby do ludzi”

kurator: dr Andrzej Kokosza
Wydział Rzeźby: Parter, Pracownia Rzeźby prof. Romana Pietrzaka i hol główny
17.00 – 21.00

Udział biorą w holu i pracowni :

• Andrzej Kokosza
  • Dawid Konopka
  • Iga Niewiadomska
  • Kacper Kokoszka
  • Krzysztof Głowacki
  • Aleksandra Murawska
  • Ilya  Spryindzhuk
  • W galerii PUNKTY na II piętrze jest wystawa Koła naukowego Nowa Ceramika pt. „Rzeźba w porcelanie, porcelana w rzeźbie”.

więcej o wystawie rzezba-w-porcelanie-porcelana-w-rzezbie/

Udział biorą:

• Stanisław Brach
  • Rozalina Busel
  • Marianna Dudek
  • Julia Grabowska
  • Eliasz Hułas
  • Jan Jaworski-Brach
  • Katarzyna Kalicka
  • Kajetan Karkuciński
  • Michalina Kaza
  • Jerzy Mróz
  • Filip Musiał
  • Aleksandra Starzyńska
  • Aleksandra Szlasa-Rokicka
  • Wanda Wolf

NOC MUZEÓW NA ASP

Poza Wydziałem Rzeźby warto odwiedzić ekspozycje w Pałacu Czapskich i na dziedzińcu, znajdują się tam: wystawa Muzeum ASP w Warszawie „(Nie)obowiązkowe nauczanie kapizmu”„Koloryt rozmaitości. Sztuka ze zbiorów Banku Pekao S.A.”„Holoubek. Trzeba mieć pogląd na świat”. Wystawa z okazji 100. rocznicy urodzin aktora, „Niepowszechny spis artystów” part. II „Czerwony”, instalacje i interwencje w przestrzeni publicznej, wystawy studenckie Wydziałów: Grafiki, Malarstwa, Rzeźby oraz Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, kiermasz prac studenckich, pokaz warsztatowy w Pracowni Litografii i Publikacji Unikatowych, warsztat na WKiRDS „Sekretne życie nici”, pokazy filmowe i wiele innych wydarzeń!

Harmonogram Nocy Muzeów. Zawiera informacje udostępnione w tekście głównym.